FSP150-P24-C54
FSP150-P24-C54 FSP Technology Inc.
FSP150-P24-C54_Datasheet.pdf
Виробник: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 54V 100W
Power (Watts): 100W (150W Forced Air)
Features: PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cCSAus
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 54V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 2.78 A
на замовлення 62 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 54V 100W, Power (Watts): 100W (150W Forced Air), Features: PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cCSAus, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 54V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 2.78 A.