FSP250-2F47-A54H
FSP250-2F47-A54H FSP Technology Inc.
FSP250-2F47-A54H_Datasheet.pdf
Виробник: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 54V 12V 250W
Packaging: Box
Power (Watts): 250W
Features: PFC, Universal Input
Size / Dimension: 7.50" L x 4.00" W x 1.38" H (190.5mm x 101.6mm x 35.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, CSA, FCC, VCCI
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 54V
Voltage - Output 2: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
Standard Number: 60950-1
Current - Output 1: 3.7 A
Current - Output 2: 4.2 A
на замовлення 144 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 54V 12V 250W, Packaging: Box, Power (Watts): 250W, Features: PFC, Universal Input, Size / Dimension: 7.50" L x 4.00" W x 1.38" H (190.5mm x 101.6mm x 35.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, CSA, FCC, VCCI, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 54V, Voltage - Output 2: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 2, Standard Number: 60950-1, Current - Output 1: 3.7 A, Current - Output 2: 4.2 A.