FSP350-F35-A12
FSP350-F35-A12 FSP Technology Inc.
FSP350-F35-A12_Datasheet.pdf
Виробник: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 200W
Packaging: Box
Power (Watts): 200W (350W Forced Air)
Features: PFC, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cCSAus, FCC, UL, VCCI
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 16.7 A
на замовлення 53 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 200W, Packaging: Box, Power (Watts): 200W (350W Forced Air), Features: PFC, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.4mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cCSAus, FCC, UL, VCCI, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 16.7 A.