FSP500M-80PA
FSP500M-80PA FSP Technology Inc.
FSP500M-80PA_Datasheet.pdf
Виробник: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 3X12V -5V
Packaging: Box
Power (Watts): 500W
Features: PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 8.66" L x 3.94" W x 1.59" H (220.0mm x 100.0mm x 40.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: ATX
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 8
Voltage - Output 5: 12V
Voltage - Output 6: -5V
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 20 A
Current - Output 2: 20 A
Current - Output 3: 16 A
Current - Output 4: 16 A
Current - Output 5: 16 A
Current - Output 6: 200 mA
на замовлення 23 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 3X12V -5V, Packaging: Box, Power (Watts): 500W, Features: PFC, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 8.66" L x 3.94" W x 1.59" H (220.0mm x 100.0mm x 40.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: ATX, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 8, Voltage - Output 5: 12V, Voltage - Output 6: -5V, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 20 A, Current - Output 2: 20 A, Current - Output 3: 16 A, Current - Output 4: 16 A, Current - Output 5: 16 A, Current - Output 6: 200 mA.