FSP500M-80PD
FSP500M-80PD FSP Technology Inc.
FSP500M-80PD_Datasheet.pdf
Виробник: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 3X12V -12V
Packaging: Box
Power (Watts): 500W
Features: PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 5.91" L x 5.51" W x 3.39" H (150.0mm x 140.0mm x 86.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: ATX
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: 12V
Number of Outputs: 6
Voltage - Isolation: 4 kV
Voltage - Output 5: 12V
Voltage - Output 6: -12V
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 24 A
Current - Output 2: 20 A
Current - Output 3: 16 A
Current - Output 4: 16 A
Current - Output 5: 16 A
Current - Output 6: 500 mA
на замовлення 105 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 3X12V -12V, Packaging: Box, Power (Watts): 500W, Features: PFC, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 5.91" L x 5.51" W x 3.39" H (150.0mm x 140.0mm x 86.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: ATX, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Efficiency: 87%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: 12V, Number of Outputs: 6, Voltage - Isolation: 4 kV, Voltage - Output 5: 12V, Voltage - Output 6: -12V, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 24 A, Current - Output 2: 20 A, Current - Output 3: 16 A, Current - Output 4: 16 A, Current - Output 5: 16 A, Current - Output 6: 500 mA.