FT-63ES202
FT-63ES202 Nidec Components Corporation
ft-63.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 2 kOhms
Number of Turns: 1.0
на замовлення 270 шт:
Написати відгук
Description: TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 2 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції FT-63ES202
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FT63ES202 FT63ES202 Виробник : Copal Electronics Inc. ft-63.pdf Description: TRIMMER 2K OHM 0.5W TH