FT-63ETV301
FT-63ETV301 Nidec Components
ft-63.pdf
Виробник: Nidec Components
Description: TRIMMER 300 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.276" x 0.228" Face (7.00mm x 5.80mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 300 Ohms
Number of Turns: 1.0
Написати відгук
Description: TRIMMER 300 OHM 0.5W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Box (TB), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.276" x 0.228" Face (7.00mm x 5.80mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 300 Ohms, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції FT-63ETV301
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FT-63ETV301 Виробник : Nidec Components ft-63.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 300 W 6mm comm. single turn top adj, in-line pins on tape