FVR100W-1K
FVR100W-1K SR PASSIVES
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 1kΩ; 100W; ±10%; 6mm; wirewound
Height: 85mm
Tolerance: ±10%
Body dimensions: Ø42x85mm
Diameter: 42mm
Track material: wirewound
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 12mm
Thread length: 14mm
L shaft length: 26mm
Power: 0.1kW
Resistance: 1kΩ
Fastening thread: 3/8"
Shaft surface: D spring
на замовлення 15 шт:
Написати відгук
Category: Wire single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 1kΩ; 100W; ±10%; 6mm; wirewound, Height: 85mm, Tolerance: ±10%, Body dimensions: Ø42x85mm, Diameter: 42mm, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Track material: wirewound, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 12mm, Thread length: 14mm, L shaft length: 26mm, Power: 0.1kW, Resistance: 1kΩ, Fastening thread: 3/8", Shaft surface: D spring.