FVR100W-50R
FVR100W-50R SR PASSIVES
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 50Ω; 100W; ±10%; 6mm; wirewound
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 50Ω
Shaft diameter: 6mm
Height: 85mm
Thread length: 14mm
Shaft length: 12mm
Body dimensions: Ø42x85mm
Diameter: 42mm
L shaft length: 26mm
Power: 0.1kW
Tolerance: ±10%
Fastening thread: 3/8"
на замовлення 12 шт:
Написати відгук
Category: Wire single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 50Ω; 100W; ±10%; 6mm; wirewound, Track material: wirewound, Shaft surface: D spring, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 50Ω, Shaft diameter: 6mm, Height: 85mm, Thread length: 14mm, Shaft length: 12mm, Body dimensions: Ø42x85mm, Diameter: 42mm, L shaft length: 26mm, Power: 0.1kW, Tolerance: ±10%, Fastening thread: 3/8".