FVR50W-500R
FVR50W-500R SR PASSIVES
FVR-SRPassives.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Wire single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 500Ω; 50W; ±10%; 6mm; wirewound
Shaft surface: D spring
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Track material: wirewound
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 12mm
Thread length: 14mm
L shaft length: 26mm
Diameter: 28mm
Height: 64mm
Body dimensions: Ø28x64mm
Tolerance: ±10%
Resistance: 500Ω
Power: 50W
Fastening thread: 3/8"
на замовлення 25 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Wire single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 500Ω; 50W; ±10%; 6mm; wirewound, Shaft surface: D spring, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Track material: wirewound, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 12mm, Thread length: 14mm, L shaft length: 26mm, Diameter: 28mm, Height: 64mm, Body dimensions: Ø28x64mm, Tolerance: ±10%, Resistance: 500Ω, Power: 50W, Fastening thread: 3/8".