FX6A-40P-0.8SV2 Hirose Electric Co Ltd
FX6.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HDR 40POS SMD GOLD
Packaging: Tube
Connector Type: Header, Outer Shroud Contacts
Number of Positions: 40
Pitch: 0.031" (0.80mm)
Height Above Board: 0.275" (6.99mm)
Mated Stacking Heights: 7mm, 9mm
Написати відгук
Description: CONN HDR 40POS SMD GOLD, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Outer Shroud Contacts, Contact Finish: Gold, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 40, Pitch: 0.031" (0.80mm), Height Above Board: 0.275" (6.99mm), Mated Stacking Heights: 7mm, 9mm, Number of Rows: 2.