FXPT02200E Amphenol PCD
Виробник: Amphenol PCD
Description: .200"/5.08MM FLEXIPLUG HYBRID
Features: Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Packaging: Bulk
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 2
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: 105°C
Termination Style: Screw with Captive Plate
Number of Levels: 2
Wire Gauge or Range - AWG: 12-26 AWG
Positions Per Level: 1
Plug Wire Entry: 90°
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 15 A
Voltage - UL: 300 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: .200"/5.08MM FLEXIPLUG HYBRID, Features: Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side), Packaging: Bulk, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 2, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: 105°C, Termination Style: Screw with Captive Plate, Number of Levels: 2, Wire Gauge or Range - AWG: 12-26 AWG, Positions Per Level: 1, Plug Wire Entry: 90°, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 15 A, Voltage - UL: 300 V.