FXPT15200 Amphenol PCD
FXP_EVEN.pdf
Виробник: Amphenol PCD
Description: TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 15
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: 105°C
Wire Gauge or Range - AWG: 12-26 AWG
Positions Per Level: 7, 8
Part Status: Active
Current - UL: 15 A
Voltage - UL: 300 V
Написати відгук
Description: TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM, Features: Retention Latches (Non-Wire Side), Packaging: Bulk, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 15, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: 105°C, Termination Style: Screw with Captive Plate, Number of Levels: 2, Wire Gauge or Range - AWG: 12-26 AWG, Positions Per Level: 7, 8, Plug Wire Entry: 90°, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 15 A, Voltage - UL: 300 V.