Продукція > C&K > G00987240
G00987240 C&K
ck_zmv_datasheet.pdf
Виробник: C&K
Description: Linear IC's
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 150gf
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Release Force: 20gf
Differential Travel: 0.010" (0.25mm)
Overtravel: 0.045" (1.1mm)
Operating Position: 0.250" (6.4mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 24 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис G00987240 C&K
Description: Linear IC's, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NO, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 150gf, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Mechanical Life: 1,000,000 Cycles, Release Force: 20gf, Differential Travel: 0.010" (0.25mm), Overtravel: 0.045" (1.1mm), Operating Position: 0.250" (6.4mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 24 V.