G2R-1-SN-AC240
G2R-1-SN-AC240 Omron Electronics Inc-EMC Div
G2RS.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CE, CSA, LR, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 3.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 440VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 72 VAC
Must Operate Voltage: 192 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Load - Max Switching: 4400VA, 1250W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: CE, CSA, LR, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 3.2 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 440VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 72 VAC, Must Operate Voltage: 192 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Load - Max Switching: 4400VA, 1250W.