Продукція > OMRON > G2R-1-SND DC24
G2R-1-SND DC24
G2R-1-SND DC24 Omron
j226g2rssgeneralpurposerelaydatasheeten.pdf
Виробник: Omron
Power Relay 24VDC 10A SPDT(13x35.5)mm Socket
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V, Features: Diode, Lighted Indicator, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: CE, CSA, LR, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 21.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 440VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete, Load - Max Switching: 4400VA, 1250W.
Інші пропозиції G2R-1-SND DC24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R-1-SND-DC24 G2R-1-SND-DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G2RS.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Features: Diode, Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CE, CSA, LR, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 21.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 440VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Obsolete
Load - Max Switching: 4400VA, 1250W