G2R-1A-E-250-T130DC24
G2R-1A-E-250-T130DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g2r.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 21.8 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 6080VA, 2000W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 21.8 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 6080VA, 2000W.