G2R-1A-E-TV8-ASIDC48
G2R-1A-E-TV8-ASIDC48 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g2r.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.5 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 7.2 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 6080VA, 2000W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 7.2 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Load - Max Switching: 6080VA, 2000W.