G2R-1A-EDC36
G2R-1A-EDC36 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g2r.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 36V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 36VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 5.4 VDC
Must Operate Voltage: 25.2 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 6080VA, 2000W
на замовлення 54 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 36V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 36VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 14.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 5.4 VDC, Must Operate Voltage: 25.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 6080VA, 2000W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R1AEDC36 G2R1AEDC36 Виробник : Omron k013g2rpcbpowerrelaydatasheeten.pdf Power Relay 36VDC 16A SPST-NO(29x13x25.5)mm THT
на замовлення 10 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
G2R-1A-E DC36 G2R-1A-E DC36 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2r.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 36V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 36VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Rating (Current): 16 A
Must Release Voltage: 5.4 VDC
Must Operate Voltage: 25.2 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms