G2R-2A4-H-DC48
G2R-2A4-H-DC48 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g2r.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 7.2 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 48V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 7.2 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active.
Інші пропозиції G2R-2A4-H-DC48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R-2A4-H-DC48 G2R-2A4-H-DC48 Виробник : Omron Electronics en_g2r-5532148.pdf General Purpose Relays DPST-NO 3A Thru-Hole 48VDC 6.4K Ohm