Продукція > TOCOS > G32AT-B203
G32AT-B203
G32AT-B203 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 20kΩ; 125mW; SMD; ±20%
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 20kΩ
Power: 0.125W
Mounting: SMD
Tolerance: ±20%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Characteristics: linear
Body dimensions: 3.4x3.2x2mm
Mechanical rotation angle: 250°
Electrical rotation angle: 220°
Operating temperature: -55...125°C
Terminal pitch: 3.2x4.6mm