Продукція > TOCOS > G43AT-B201
G43AT-B201
G43AT-B201 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 200Ω; 250mW; SMD; ±20%
Resistance: 200Ω
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Body dimensions: 5x4.5x2.5mm
Terminal pitch: 4x6.8mm
Mechanical rotation angle: 240°
Electrical rotation angle: 210°
на замовлення 798 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 200Ω; 250mW; SMD; ±20%, Resistance: 200Ω, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Kind of potentiometer: single turn, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Body dimensions: 5x4.5x2.5mm, Terminal pitch: 4x6.8mm, Mechanical rotation angle: 240°, Electrical rotation angle: 210°.