Продукція > TOCOS > G43AT-B202
G43AT-B202
G43AT-B202 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear
Resistance: 2kΩ
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±20%
Kind of potentiometer: single turn
Body dimensions: 5x4.5x2.5mm
Terminal pitch: 4x6.8mm
Power: 0.25W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Electrical rotation angle: 210°
Mechanical rotation angle: 240°
на замовлення 1026 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear, Resistance: 2kΩ, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Tolerance: ±20%, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Body dimensions: 5x4.5x2.5mm, Terminal pitch: 4x6.8mm, Power: 0.25W, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Electrical rotation angle: 210°, Mechanical rotation angle: 240°.