Продукція > TOCOS > G43AT-B502
G43AT-B502
G43AT-B502 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 5kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 5kΩ
Power: 0.25W
Mounting: SMD
Tolerance: ±20%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Characteristics: linear
Body dimensions: 5x4.5x2.5mm
Operating temperature: -55...125°C
Electrical rotation angle: 210°
Mechanical rotation angle: 240°
Terminal pitch: 4x6.8mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 5kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 5kΩ, Power: 0.25W, Mounting: SMD, Tolerance: ±20%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Characteristics: linear, Body dimensions: 5x4.5x2.5mm, Operating temperature: -55...125°C, Electrical rotation angle: 210°, Mechanical rotation angle: 240°, Terminal pitch: 4x6.8mm.