Продукція > TOCOS > G43BT-B202
G43BT-B202
G43BT-B202 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear
Resistance: 2kΩ
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±20%
Kind of potentiometer: single turn
Body dimensions: 5x4.5x2.5mm
Terminal pitch: 4x8mm
Power: 0.25W
Temperature coefficient: 100ppm/°C