Продукція > TOCOS > G43BT-B502
G43BT-B502
G43BT-B502 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 5kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: single turn
Terminal pitch: 4x8mm
Body dimensions: 5x4.5x2.5mm
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Resistance: 5kΩ
Characteristics: linear
на замовлення 750 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 5kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Terminal pitch: 4x8mm, Body dimensions: 5x4.5x2.5mm, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Resistance: 5kΩ, Electrical rotation angle: 210°, Mechanical rotation angle: 240°, Characteristics: linear.