Продукція > TOCOS > G43BT-B503
G43BT-B503
G43BT-B503 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 250mW; SMD; ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Mounting: SMD
Terminal pitch: 4x8mm
Body dimensions: 5x4.5x2.5mm
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Electrical rotation angle: 210°
Mechanical rotation angle: 240°
Resistance: 50kΩ
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 250mW; SMD; ±20%, Operating temperature: -55...125°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Mounting: SMD, Terminal pitch: 4x8mm, Body dimensions: 5x4.5x2.5mm, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Electrical rotation angle: 210°, Mechanical rotation angle: 240°, Resistance: 50kΩ.