Продукція > TOCOS > G43SAT1-B103
G43SAT1-B103
G43SAT1-B103 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 10kΩ; 250mW; SMD; ±20%
Resistance: 10kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 5x5.5x4.2mm
Operating temperature: -55...125°C
Mounting: SMD
Terminal pitch: 3.7x5.2mm
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 960 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 10kΩ; 250mW; SMD; ±20%, Resistance: 10kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Body dimensions: 5x5.5x4.2mm, Operating temperature: -55...125°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Mounting: SMD, Terminal pitch: 3.7x5.2mm, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Electrical rotation angle: 210°, Mechanical rotation angle: 240°, Kind of potentiometer: single turn.