Продукція > TOCOS > G43SAT1-B202
G43SAT1-B202
G43SAT1-B202 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear
Resistance: 2kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Body dimensions: 5x5.5x4.2mm
Terminal pitch: 3.7x5.2mm
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 750 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2kΩ; 250mW; SMD; ±20%; linear, Resistance: 2kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Body dimensions: 5x5.5x4.2mm, Terminal pitch: 3.7x5.2mm, Electrical rotation angle: 210°, Mechanical rotation angle: 240°, Kind of potentiometer: single turn.