Продукція > TOCOS > G43SAT1-B203
G43SAT1-B203
G43SAT1-B203 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 20kΩ; 250mW; SMD; ±20%
Resistance: 20kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Body dimensions: 5x5.5x4.2mm
Terminal pitch: 3.7x5.2mm
Electrical rotation angle: 210°
Mechanical rotation angle: 240°
на замовлення 1639 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 20kΩ; 250mW; SMD; ±20%, Resistance: 20kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Body dimensions: 5x5.5x4.2mm, Terminal pitch: 3.7x5.2mm, Electrical rotation angle: 210°, Mechanical rotation angle: 240°.