Продукція > TOCOS > G43SAT1-B503
G43SAT1-B503
G43SAT1-B503 TOCOS
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 250mW; SMD; ±20%
Resistance: 50kΩ
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±20%
Kind of potentiometer: single turn
Characteristics: linear
Terminal pitch: 3.7x5.2mm
Body dimensions: 5x5.5x4.2mm
Power: 0.25W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Type of potentiometer: mounting
на замовлення 30 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 250mW; SMD; ±20%, Resistance: 50kΩ, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Tolerance: ±20%, Kind of potentiometer: single turn, Characteristics: linear, Terminal pitch: 3.7x5.2mm, Body dimensions: 5x5.5x4.2mm, Power: 0.25W, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Electrical rotation angle: 210°, Mechanical rotation angle: 240°, Type of potentiometer: mounting.