G5AK-237P-DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
g5a%28Rev.0804%29.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 125VDC - Max
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 125VAC, 125VDC - Max, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms.