G5B-1-H-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
G5B.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Load - Max Switching: 750VA, 90W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, TUV, UR, Load - Max Switching: 750VA, 90W.
Інші пропозиції G5B-1-H-DC12
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5B-1-H-DC12 Виробник : Omron Electronics G5B_vs__G5NBE-G5Q-Replacement-90308-1730607.pdf General Purpose Relays High-Sensitivity SPST-NO 12VDC