G5G-1A-DC24
G5G-1A-DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
G5G.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20.8 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 4000VA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 4000VA.
Інші пропозиції G5G-1A-DC24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5G-1A-DC24 G5G-1A-DC24 Виробник : Omron Electronics Omron_G5G-1189817.pdf General Purpose Relays Power PCB Relay 24VDC