Технічний опис G5LE-14-DC24 Omron
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5LE-14 DC24 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G5LE, monostabil, SPDT, 24V DC, 10A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, IEC, UL, VDE, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberzinnoxid, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 10A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 1.44kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30VDC, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G5LE Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPDT, Kontaktspannung V AC: 250VAC.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||||
Power Relay 24VDC 8DC/10AAC SPDT(22.5mm 16.5mm 19mm) THT |
на замовлення 14612 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G5LE-14-DC24 | Виробник : Omron Electronics |
General Purpose Relays PowerPCBRelay 24VDC SPDT Sealed VDE |
на замовлення 33171 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
G5LE-14 DC24 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24VPackaging: Tray Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -25°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 16.7 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO) Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 10 A Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 18 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 5 ms Part Status: Active Coil Insulation: Class B Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE |
G5LE-14 DC24 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: HA RELAYS - POWER PCB RELAY |
Category: Miniature Electromagnetic RelaysDescription: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10A Type of relay: electromagnetic Contacts configuration: SPDT Rated coil voltage: 24V DC Contact current max.: 10A Manufacturer series: G5LE Relay variant: monostable; power Mounting: PCB Coil resistance: 1.44kΩ Operate time: 10ms Body dimensions: 22.5x16.5x19mm Release time: 5ms Coil power consumption: 400mW Electrical life: 100000 cycles Contact material: AgSnO Coil current: 16.7mA Leads: for PCB Height: 19mm Number of pins: 5 Current rating: 10A Operating temperature: -25...85°C |
товару немає в наявності |
SPDT, 10A/120VAC, на плату Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт |
товару немає в наявності |
Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V |