G5NB-1A-E-DC12
G5NB-1A-E-DC12 Omron Electronics
J143-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics
General Purpose Relays SPST-NO Flux-Tight 12VDC High-Capacity
на замовлення 9807 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5NB-1A-E DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G5NB, monostabil, SPST, 12V DC, 5A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 720ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G5NB Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPST, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: No SVHC (17-Dec-2014).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5NB-1A-E DC12 G5NB-1A-E DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2340807.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5NB-1A-E DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G5NB, monostabil, SPST, 12V DC, 5A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5NB Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
G5NB-1A-E DC12 G5NB-1A-E DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5nb.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Мінімальне замовлення: 3
G5NB-1A-E DC12 Виробник : Omron G5NB_E_0911.pdf Реле середньої потужності, Iк, А = 5, Uк, В = 250 (AC), 30 (DC), Uн, В = 12, Р, Вт = 0,2, Форма конт. = SPST-NO, Вид конт. групи = 1A, Тексп, °С = -40...+70, Тип монт. = вивідний, Ro, Ом = 720, Час викл. = 10 мс, Час спрац. = 10 мс,... Група товару: Реле