G5PZ-1A-X DC12
G5PZ-1A-X DC12 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
K339-E1.pdf
Виробник: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5PZ-1A-X DC12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 20 A, G5PZ Series, Durchsteckmontage, Monostabil
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
Kontaktstrom: 20A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 272ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 200V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5PZ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, cULus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 400VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 4000VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5PZ-1A-X DC12 G5PZ-1A-X DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div K339-E1.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cULus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.1 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 400VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4000VA
на замовлення 145 шт:
Кількість Ціна
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.1 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Rating (Current): 20 A
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 5540VA, 4000W