G5PZ-1A-X DC24
G5PZ-1A-X DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
G5PZ-X%28EN%29.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cULus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.1 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 400VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4000VA
на замовлення 633 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, cULus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 400VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 4000VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5PZ-1A-X-DC24 G5PZ-1A-X-DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G5PZ-X%28EN%29.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.1 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Rating (Current): 20 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 5540VA, 4000W
на замовлення 702 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
на замовлення 241 шт:
G5PZ-1A-X DC24 G5PZ-1A-X DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 3622319.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5PZ-1A-X DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 20 A, G5PZ-X Series, Durchsteckmontage, Monostabil
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
Kontaktstrom: 20A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.087kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 200V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5PZ-X Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC