G5Q-14-DC12
G5Q-14-DC12 Omron Electronics
J155-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics
General Purpose Relays Power PCB Relay Sealed SPDT 12VDC
на замовлення 9012 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5Q-14 DC12 G5Q-14 DC12 Виробник : Omron j155e1.pdf Power Relay 12VDC 5(NO)/3(NC)DC/10(NO)/3(NC)AAC SPDT(20.3x10.3x16.2)mm THT
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 114
G5Q-14 DC12 G5Q-14 DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div J155-E1.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Мінімальне замовлення: 3
G5Q-14  DC12 G5Q-14 DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2976878.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5Q-14 DC12 - Leistungsrelais, SPDT, 12 VDC, 10 A, G5Q Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5Q Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 125V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 436 шт:
Мінімальне замовлення: 7
Мінімальне замовлення: 7
Мінімальне замовлення: 93
G5Q-14-DC12 G5Q-14-DC12 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5Q-14-DC12 - Leistungsrelais, Miniatur, SPDT, 12 VDC, 10 A, G5Q Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Produktpalette: G5Q Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 125V
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 40
товару немає в наявності
товару немає в наявності
G5Q14DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div eng5q.pdf Description: HA RELAYS PWR PCB RELAY
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 10A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 10A
AC contacts rating @R: 3A / 250V AC
DC contacts rating @R: 3A / 30V DC
Manufacturer series: G5Q
Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 360Ω
Body dimensions: 20.3x10.3x15.8mm
Contact resistance: 100mΩ
Terminal pitch: 2.54mm
Coil current: 33.3mA
Operating temperature: -40...85°C