G6A-234P-BS-DC4.5
G6A-234P-BS-DC4.5 Omron Electronics Inc-EMC Div
G6A-BS.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.4 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.15 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 3 ms
Load - Max Switching: 250VA, 220W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 0.45 VDC, Must Operate Voltage: 3.15 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 3 ms, Load - Max Switching: 250VA, 220W.