G6A-434P-ST-US-DC48
G6A-434P-ST-US-DC48 Omron Electronics Inc-EMC Div
G6A.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 48V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 250VA, 220W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 48V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 250VA, 220W.