G6RN-1 24VDC
G6RN-1 24VDC OMRON Electronic Components
G6RN.pdf
Виробник: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 8A; G6RN
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 8A
Manufacturer series: G6RN
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 2.62kΩ
Operate time: 15ms
Body dimensions: 28.5x10x15mm
Coil power consumption: 220mW
Coil current: 9.2mA
Leads: for soldering
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 5ms
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Terminal pitch: 3.2mm
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: Ag/Au
на замовлення 1266 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 8A; G6RN, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 8A, Manufacturer series: G6RN, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 2.62kΩ, Operate time: 15ms, Body dimensions: 28.5x10x15mm, Coil power consumption: 220mW, Coil current: 9.2mA, Leads: for soldering, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 5ms, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, Terminal pitch: 3.2mm, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: Ag/Au.
Інші пропозиції G6RN-1 24VDC за ціною від 109.99 грн до 296.15 грн
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6RN-1 24VDC G6RN-1 24VDC Виробник : Omron j182e1.pdf Power Relay 24VDC 8A SPDT(28.5mm 10mm 15mm) THT
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 44
G6RN-1 24VDC Виробник : OMRON 24V; 8A; 220mW; SPDT; 28,5 x 15 x 10mm PCB G6RN-1-24VDC miniature relay P G6RN1-24
кількість в упаковці: 20 шт
на замовлення 90 шт:
Мінімальне замовлення: 20
G6RN124VDC Виробник : Omron G6RN_omron.pdf Реле середньої потужності, Uк, В = 30, Iк = 8, Uн, В = 24, Р, Вт = 0,22, Тип монт. = вивідний,... Група товару: Реле Корпус: 9.9x28.4x14.9mm Од. вим: шт