G6RN-17-E-ASI-CF-HA-DC24
G6RN-17-E-ASI-CF-HA-DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: 10A Load, meet Anti-explosion
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Indium (AgSnIn)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
на замовлення 80 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 60
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 8A; G6RN, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 8A, Manufacturer series: G6RN, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 2.62kΩ, Operate time: 15ms, Body dimensions: 28.5x10x15mm, Release time: 5ms, Coil power consumption: 220mW, Contact material: AgSnIn, Coil current: 9.2mA, Leads: for soldering, Operating temperature: -40...85°C, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 8A; G6RN
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 8A
Mounting: PCB
Coil resistance: 2.62kΩ
Operate time: 15ms
Body dimensions: 28.5x10x15mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 220mW
Contact material: AgSnIn
Coil current: 9.2mA
Leads: for soldering
Operating temperature: -40...85°C
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Contact resistance: 100mΩ
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
на замовлення 33 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
G6RN-17-E-ASI-CF-HA DC24 G6RN-17-E-ASI-CF-HA DC24 Виробник : Omron j182e1.pdf Miniature Power Relay
на замовлення 114 шт:
Мінімальне замовлення: 58
на замовлення 780 шт:
Мінімальне замовлення: 47
G6RN-17-E-ASI-CF-HA-DC24 G6RN-17-E-ASI-CF-HA-DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 4020690.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6RN-17-E-ASI-CF-HA-DC24 - Leistungsrelais, Miniatur, SPDT, 24 VDC, 10 A, G6RN Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Zinn-Indium
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.62kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6RN Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 2 шт:
на замовлення 20 шт:
на замовлення 33 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
G6RN-17-E-ASI-CF-HA DC24 G6RN-17-E-ASI-CF-HA DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G6RN.pdf Description: 1FORMC 10A, 250VAC PCB RELAY
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC