Продукція > OMRON > G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA-DC12
G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA-DC12
G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA-DC12 Omron
j182-e1.pdf
Виробник: Omron
Miniature Power Relay
на замовлення 200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 180
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 10A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 10A, Manufacturer series: G6RN, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 655Ω, Operate time: 15ms, Body dimensions: 28.5x10x15mm, Release time: 5ms, Coil power consumption: 220mW, Contact material: AgSnIn, Coil current: 18.3mA, Leads: for soldering, Operating temperature: -40...85°C, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 10A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 10A
Manufacturer series: G6RN
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 655Ω
Operate time: 15ms
Body dimensions: 28.5x10x15mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 220mW
Contact material: AgSnIn
Coil current: 18.3mA
Leads: for soldering
Operating temperature: -40...85°C
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Contact resistance: 100mΩ
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
на замовлення 38 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Мінімальне замовлення: 2
G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA-DC12 G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA-DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 4020690.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA-DC12 - Leistungsrelais, Miniatur, SPST-NO, 12 VDC, 10 A, G6RN Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Zinn-Indium
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 655ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6RN Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 66 шт:
Мінімальне замовлення: 4
G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA DC12 G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G6RN.pdf Description: 1FORMA 10A, 250VAC PCB RELAY
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Indium (AgSnIn)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC