Продукція > OMRON ELECTRONIC COMPONENTS > G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA DC24
G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA DC24
G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA DC24 OMRON Electronic Components
G6RN.pdf
Виробник: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 10A
Manufacturer series: G6RN
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 2.62kΩ
Operate time: 15ms
Body dimensions: 28.5x10x15mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 220mW
Contact material: AgSnIn
Coil current: 9.2mA
Leads: for soldering
Operating temperature: -40...85°C
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Contact resistance: 100mΩ
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
на замовлення 85 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 10A, Manufacturer series: G6RN, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 2.62kΩ, Operate time: 15ms, Body dimensions: 28.5x10x15mm, Release time: 5ms, Coil power consumption: 220mW, Contact material: AgSnIn, Coil current: 9.2mA, Leads: for soldering, Operating temperature: -40...85°C, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 732 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA-DC24 G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA-DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div Description: 10A Load, meet Anti-explosion
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Indium (AgSnIn)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
на замовлення 160 шт:
Мінімальне замовлення: 80
на замовлення 98 шт:
Мінімальне замовлення: 68
G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA DC24 G6RN-1A7-E-ASI-CF-HA DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G6RN.pdf Description: 1FORMA 10A, 250VAC PCB RELAY
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Rating (Current): 10 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC