Продукція > OMRON > G6S2GYTRDC12
G6S2GYTRDC12
G6S2GYTRDC12 Omron
k093-e1.pdf
Виробник: Omron
Signal Relay 12VDC 2A DPDT(14.8x7.3x9.2)mm SMD
на замовлення 85 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 43
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; G6S, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 2A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: G6S, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 720Ω, Operate time: 4ms, Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm, Release time: 4ms, Mechanical durability: 100000000 cycles, Contact resistance: 75mΩ, Contact material: Ag/Au, Coil current: 16.7mA, Leads: for PCB, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...85°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6S-2G-Y-TR DC12 G6S-2G-Y-TR DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6s.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: J Lead
Relay Type: Telecom
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 500VA, 440W
на замовлення 115 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
G6S2GYTRDC12 G6S2GYTRDC12 Виробник : Omron k093-e1.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT(14.8x7.3x9.2)mm SMD
на замовлення 590 шт:
Мінімальне замовлення: 24
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: J Lead
Relay Type: Telecom
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Approval Agency: CSA, UR
товару немає в наявності
G6S-2G-Y-TR DC12 G6S-2G-Y-TR DC12 Виробник : Omron Electronics K093-E1.pdf Low Signal Relays - PCB InsideL NonLatch Eur DPDT 12DC 140mW T/R
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; G6S
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 2A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: G6S
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 720Ω
Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm
Mechanical durability: 100000000 cycles
Contact resistance: 75mΩ
Contact material: Ag/Au
Coil current: 16.7mA
Leads: for PCB
Enclosure description: hermetic seal
Operating temperature: -40...85°C