Продукція > Реле > G7SA-5A1B-24DC
G7SA-5A1B-24DC
Код товару: 213147
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G7SA-5A1B 24DC G7SA-5A1B 24DC Виробник : OMRON Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO x5 + SPST-NC x1; Ucoil: 24VDC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO x5 + SPST-NC x1
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 6A
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
DC contacts rating @R: 6A / 30V DC
Manufacturer series: G7SA-14
Switched voltage: max. 125V DC; max. 250V AC
Relay variant: safety
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 1152Ω
Body dimensions: 50x13x24mm
Contact resistance: 100mΩ
Terminal pitch: 5.08mm
Coil current: 20.8mA
Operating temperature: -40...85°C
на замовлення 36 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
G7SA-5A1B 24DC G7SA-5A1B 24DC Виробник : Omron j120g7sarelayswithforciblyguidedcontactsdatasheeten.pdf Electromechanical Relay 24VDC 1.152KOhm 6A 5PST-NO/SPST-NC(50x13x24)mm THT Safety Relay