G800305018KYEU
G800305018KYEU Amphenol ICC (Commercial Products)
bwb_agilbrick_2_54mm_btb_header_g800.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: PIN HEADER 2.54MM PITCH STR,1X3P
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VDC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 3
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Kinked Pin, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.450" (11.43mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PIN HEADER 2.54MM PITCH STR,1X3P, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VDC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 3, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Kinked Pin, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.450" (11.43mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Інші пропозиції G800305018KYEU
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G800305018KYEU Виробник : Amphenol Commercial Products bwb_agilbrick_2_54mm_btb_header_g800.pdf Headers & Wire Housings Pin Header 2.54mm Pitch STR,1x3Pin,FULL G/F,NY6T,W/KINK,5.84mm*2.54mm*3.05mm