G821EU210AAL10Y
G821EU210AAL10Y Amphenol Commercial Products
g821eu210xxl10y.pdf
Виробник: Amphenol Commercial Products
Headers & Wire Housings Box Header 2.54mm*2.54mm Pitch STR DIP,2x5Pin,G/F,NY6T,TAIL=3.0mm,Removed#10Pos,Color-Black
на замовлення 1401 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BOX HEADER 2.54MM*2.54MM PITCH S, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VDC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.346" (8.80mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G821EU210AAL10Y G821EU210AAL10Y Виробник : Amphenol ICC (Commercial Products) g821eu210xxl10y.pdf Description: BOX HEADER 2.54MM*2.54MM PITCH S
Packaging: Tray
Features: Keying Slot
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VDC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.346" (8.80mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)