G8250021020YTEU
G8250021020YTEU Amphenol ICC (Commercial Products)
bwb_agilbrick_2_00mm_btb_header_g825.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: PIN HEADER 2.0MM PITCH STR DIP,1
Features: Pick and Place
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header, Cuttable
Voltage Rating: 250VDC
Current Rating (Amps): 1.5A
Style: Board to Board
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.079" (2.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.346" (8.80mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
Написати відгук
Description: PIN HEADER 2.0MM PITCH STR DIP,1, Features: Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Cuttable, Voltage Rating: 250VDC, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.079" (2.00mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.346" (8.80mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G8250021020YTEU G8250021020YTEU Виробник : Amphenol Commercial Products bwb_agilbrick_2_00mm_btb_header_g825.pdf Headers & Wire Housings PIN HEADER 2.0MM PITCH STR DIP,1X2PIN,15U" GOLD,4.0MM*2.0MM*2.8MM, LCP,T&R,W/CAP